Rok szkolny 2014/2015
Dodane przez Admin dnia Sierpień 31 2014 07:21:43

26.06. Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

W dniu dzisiejszym pożegnaliśmy absolwentów. Zaczynają się upragnione wakacje.

Średnia szkoły - 3,6

Średnia klas:

Ia - 3,77

Ib - 3,49

IIa - 3,52

IIb - 3,4

IIIa - 3,87

IIIb - 3,52


Liczba ocen:

celujących - 69 (3,2%)

bardzo dobrych - 470 (21,68%)

dobrych - 547 (25,23%)

dostatecznych - 642 (29,61%)

dopuszczających - 433 (19,97%)

niedostatecznych - 7 (1,5%)

Oceny z zachowania:25.06.2015 Pożegnanie absolwentów. Na uroczystości pokazany został film o osiągnięciach sportowych. Rozdano nagrody za osiągnięcia w nauce, sporcie i konkursach przedmiotowych. Najlepszych uczniów uhonorowano wpisem do złotej księgi. Są to:

Marta Warszawska

Karolina Załęcka

Aleksandra Bednarek

Natalia Kolińska

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów :-)


Julia Idzikowska i Maria Ciołek w Polskim Komitecie Olimpijskim

artykuł


SPOTKANIA Z MŁODZIEŻĄ W KRASZEWICKIM
 GIMNAZJUM

Co roku w Gimnazjum im Polskich Olimpijczyków w Kraszewicach odbywają się spotkania z ciekawymi ludźmi. Tym razem z inicjatywy p .Wandy Noweta – nauczycielki historii i wos-u w nasze mury zostali zaproszeni p. Mariusz Ciechanowski i p. Paweł Koprowski.

 W dniu 11 czerwca br. gościł u nas p. Paweł Koprowski - wójt gminy Kraszewice. Przedstawił uczniom dotychczasowe działania gminy po jego wyborze na stanowisko wójta, czyli od grudnia 2014 do czerwca br., a także plany na przyszłość. Nawiązał do najbardziej priorytetowych zadań, które czekają na realizację w najbliższych latach.
W końcowym wystąpieniu - jak zawsze – młodzież mogła zadawać pytania dotyczące swojego lokalnego środowiska. Pan wójt zwrócił się do młodzieży z apelem, aby przekazywała swoje sugestie na temat zagospodarowania terenów gminy, organizowania imprez dla społeczności lokalnej; a przede wszystkim sygnalizowała potrzeby młodzieży. Spotkanie zakończyło się zaproszeniem za rok.

 Pan Mariusz Ciechanowski jest starszym chorążym – weteranem wojsk lotniczych. Walczył w Afganistanie i Syrii. Swoje przeżycia z tamtego okresu opowiedział w sposób bardzo interesujący i absorbujący młodzież, ponieważ zachęcał do udziału zarówno
w dyskusji jak i pokazie. Swoje wystąpienie wzbogacił pokazem filmu i różnego rodzaju  akcesoriami tamtej kultury. Spotkanie odbyło się 15 maja br. i cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży.


 


07 czerwca nFestyna kraszewickim stadionie odbył się "Dzień Dziecka". Na festynie nie brakowało wielu konkursów i innych atrakcji. Uczniowie dostali lody, sok i kiełbaskę. Odbyła się również loteria fantowa. Nagrodami głównymi były tablety, bony towarowe. Dla młodszych uczniów był dmuchany zamek oraz "latające rowery". Ponadto wszyscy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach i konkurencjach sportowych takich jak: przeciąganie liny, skok w dal, strzelanie z wiatrówki i z łuk,u szachy, rzucanie lotkami. Co widać na fotografiach w galerii.
Inicjatorem całego przedsięwzięcia był Wójt gminy Kraszewice a nauczyciele i rodzice wszystkich szkół i przedszkola w gminie włączyli się czynnie w jego realizację.

Galeria
 

Finał projektu Comenius „European links through e-t@les” w Vilafranca del Penedes w Hiszpanii

Wnews: b.JPG dniach 26.04.- 30.04.2015 r. trzy uczennice Marta Warszawska, Weronika Warszawska i Julia Idzikowska wraz z opiekunami panią Anna Gatkowską, Marią Ciołek i Marią Kędzia uczestniczyły w spotkaniu finałowym projektu Comenius European links through e -t@les, które odbyło się w Vilafranca del Penedes w Hiszpanii. Oprócz reprezentantów naszego gimnazjum w spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele i uczniowie z Belgii i Danii.

Program spotkania był ściśle związany z realizacją projektu, który dotyczył legendarnych bohaterów i legend z nimi związanych, ważnych dla historii krajów partnerskich. W związku z tym odkrywaliśmy życiorysy legendarnych bohaterów i patronów Katalonii i zwyczaje z nimi związane (zwiedzanie Barcelony śladami św. Jerzego, ozdobienie koszulek symbolem czerwonej róży, pamiątkowe książki z życzeniami uczestników spotkania „The Book of Wishes”,  wykonanie biżuterii w barwach Katalonii). Na spotkaniu uczniowie wypracowali produkt końcowy w postaci wspólnego dla wszystkich uczestników legendarnego  bohatera (legendę, wartości moralne, wizerunek, piosenkę), stronę facebook oraz arkusz ewaluacyjny spotkania i całego projektu w postaci ankiety online.
W programie kulturalno-rozrywkowym znalazła się nauka tańca, budowanie ludzkich wież, wspólna kolacja pożegnalna oraz wycieczki do malowniczych nadmorskich miejscowości.

  Galeria zdjęć


"POLSKA BIEGA" w KRASZEWICACH

W minioImages: newsny weekend w całej Polsce odbywały się biegi rozgrywane w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Na biegowej mapie Polski nie mogło zabraknąć miejscowości z naszego powiatu. Akcja biegowa na naszym terenie rozpoczęła się w piątek 22.05. 2015

Organizatorami imprezy w Kraszewicach było Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków na czele z Panią Dyrektor Marią Sobieraj oraz Urząd Gminy w Kraszewicach, który reprezentował wójt gminy Pan Paweł Koprowski, kierownikiem imprezy był Pan Dawid Sobieraj. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy z OSP Kraszewice.

            Organizatorzy postawili sobie dwa cele, pierwszy z nich to bieganie dla przyjemności a drugi pobicie rekordu uczestników (w 2014 roku 198 uczestników). Oba cele zostały zrealizowane, dla przyjemności biegali młodzi i nieco starsi, dyrektorzy Kraszewickich Szkół, Wójt Gminy, ksiądz, radni a przede wszystkim mieszkańcy Kraszewic i pobliskich miejscowości. Ostateczna liczba uczestników wyniosła 244 biegaczy!!! Najmłodszą zawodniczką została niespełna dwu letnia Laura Kruszakin z Głuszyny a najstarszymi zawodniczkami Panie Helena Witecka i Kazimiera Kuświk obie z Kraszewic.

Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejna edycje, która odbędzie się za rok.


18-21 maja grupa uczniów klas III brała udział w wycieczce do Krakowa. Zwiedzaliśmy również Wadowice (Muzeum Jana Pawła II) oraz okolice Ojcowa,Pieskowej Skały. W Krakowie byliśmy na Wawelu oraz na rynku.
Galeria

XIV Międzygimnazjalny Konkurs Poezji Wojennej


Prawybory prezydenckie w naszej szkole.

Z inicjatywy p. Wandy Nowerta - nauczycielki historii i WOS odbyły się prawybory prezydenckie.To już nasze kolejne cykliczne działanie, które organizujemy od 2005 roku dla społeczności gimnazjalnej.

Głównym celem działań jest zapoznanie uczniów z procedurą głosowania, podejmowania decyzji i stosowania jej w praktyce, także pokazania jak ważny jest udział w samych wyborach i jak ważna jest frekwencja.

Komisja wyborcza:
Weronika Warszawska,
Karolina Załęcka,

Ewa Nowicka,
Jolanta Grabowska,
Martyna Cichosz.

Po przeliczeniu głosów ogłosiła następujące wyniki:

Andrzej Duda - 33 głosy,
Paweł Kukiz - 26 głosów,
Janusz Korwin Mikke - 22 głosy,
Bronisław Komorowski - 21 glosów,
P. Tanajno - 10,
M. Ogórek - 7,
A. Jarubas - 3,
J. Palikot - 3,
G. Braun - 1,
J. Wilk - 0,
M. Kowalski - 0.
Ciekawe czy prawdziwe wyniki wyborów pokryją się z naszymi.

Images: news

Od 14 do 17 kwietnia odbywał się w naszej

szkole egzamin gimnazjalny dla uczniów klas III.
W egzaminie brało udział 42 uczniów. Jest to ważny egzamin i jego wyniki są wyznacznikiem zdobytej w gimnazjum wiedzy.

zdjęcia 

Images: 2.jpg
24 marca dotarły do naszej szkoły jabłka, które pozyskane zostały z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Szkoła ma możliwość pozyskania i rozdysponowania wśród uczniów jabłek objętych embargiem Federacji Rosyjskiej.
9 kwietnia do naszej szkoły dotarła druga dostawa owoców. Wszystkim życzymy smacznego.

Międzynarodowa współpraca z Help4Kids

GimnazjumImages: im. Polskich  Olimpijczyków w Kraszewicach po raz kolejny wychodzi z pomocą do potrzebujących. Dzięki staraniom pedagoga szkolnego, Mateusza Mosia i przy wsparciu dyrektor szkoły Marii Sobieraj oraz nauczyciela języka niemieckiego, Ewy Nowickiej szkoła nawiązała współpracę z fundacją non-profit HELP4KIDS.

W dniu 22 marca br. Kraszewice odwiedzili przedstawiciele fundacji Rolf i Manuel z Hamburga. Fundacja, która do tej pory współpracuje z szkołami i placówkami wychowawczymi w Jarocinie, Zakrzewie, Górze czy Żerkowie będzie współpracowała także z Kraszewicami. Podczas pierwszego spotkania zaproszeni goście zwiedzili szkołę oraz miejscowość Kraszewice, ale przede wszystkim chcieli zapoznać się z faktycznymi potrzebami i wspólnie zastanowić się jak tym potrzeba sprostać.

Jak podczas rozmowy wielokrotnie podkreślał Rolf, działania na rzecz pomocy właśnie dzieciom wpisują się w politykę jaka przyświeca fundacji. Wizyta miała podniosły charakter m. in dzięki obecności wójta gminy Kraszewice, który w opinii gości jest gwarantem współpracy, która zaowocuje w przyszłości.

Galeria zdjęć


18 marca - Mistrzostwa Szkoły w Biegach przełajowych. W dniu dzisiejszym na starcie stanęli uczniowie naszej szkoły. Dziewczyny do pokonania miały dystans 800 m a chłopcy 1000 m.
Klasyfikacja przedstawia się następująco:

Klasa I - dziewczyny
I m Krawczyk Natalia
II m Roksana Gołdyn
III m Katarzyna Skrzypek

Klasa I - chłopcy
I m Bartczak Jakub
II m Mateusz Golanowski
III m Szydłowski Nikodem

Klasa II - dziewczyny
I m Stempin Julia
II m Natalia Mituła
III m Gałka Karolina

Klasa II - chłopcy
I m Kacper Jastrzębski
II m Łukasz Krupa
III m Bartosz Garncarek

Klasa III - dziewczyny
I m Aleksandra Bednarek
II m Aleksandra Skrzypek
III m Natalia Kolińska

Klasa III - chłopcy
I m Mariusz Golanowski
II m Kamil Gołdyn
III m Kacper Michalak

Klasyfikacja drużynowa
I m klasa IIa
II m klasa IIIb
III m klasa Ib

Gratulujemy zwycięzcom

 


Images: news16 marca w naszym Gimnazjum odbył się projekt edukacyjny pt. "Subkultury i sekty" dla klas IIa przygotowany przez uczennice tej klasy M. Krawczyk, P. Sibińską, K. Gałka, J. Dobosz pod opieką p. Wandy Noweta - nauczycielki historii i WOS.

Na spotkanie w ramach tego projektu została zaproszona p. Grażyna Biedka – kierowniczka Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczno- Konsultacyjnego przy Sądzie Okręgowym w Kaliszu.

Uczniowie zostali zapoznani z rodzajami i charakterystyką grup,  ich działalnością, rozpoznawalnością w środowisku, zagrożeniami jakie niesie wstąpienie np. do sekty. Następnie młodzież obejrzała krótką prezentację i charakterystyczne stroje wybranych subkultur np. punki, skini, szalikowcy, hipisi. Spotkanie uświadomiło młodzieży , że ludzie w różnym przedziale wiekowym mogą „wpaść’ w niebezpieczeństwa związane z różnym sektami. Wszyscy uczestnicy słuchali z zainteresowaniem.Images: kosz10 marca - Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Koszykowej Chłopców
w Ostrzeszowie

Drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce i awansowała do etapu rejonowego. Serdecznie gratulujemy trenerowi i zawodnikom oraz liczymy na dalsze sukcesy.


9 marca - Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Z tej okazji wszystkim paniom i koleżankom życzymy:


Zdrowia, szczęścia, pomyślności.

W każdej chwili moc radości,

Niech Wam pachną kwiaty, drzewa,

Niechaj wszystko "sto lat" śpiewa.09 lutego - w tym dniu w szkole zakończyła się akcja "Góra Grosza".

Udało nam się zebrać 678,84 zł.


Pierwszy semestr dobiegł końca. Po pierwszym półroczu średnia
i frekwencja klas prezentuje się następująco:

Średnia klas

III a - 3.49
  I a - 3.42
 II a - 3.36
  I b - 3.35
 II b - 3.32
III b - 3.14

Frekwencja

    I b - 95.4%
  III a - 94.6%
      I a - 93.06%
III b - 93%
 II b - 91%
 II a - 91.07%


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ
POMOCY W KRASZEWICACH

 

zdjęcia znajdziesz na:
https://www.facebook.com/wospkraszewice


WESOŁYCH ŚWIĄT
I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

Niech w nadchodzącym roku 2015 spełnią się Wasze wszystkie marzenia,
niech spełnią się nawet najbardziej nieosiągalne pomysły.
Składamy życzenia świąteczne pełne pozytywnych emocji i mamy nadzieję, że spędzicie te cudowne dni wraz z całą rodziną i znajomymi w doskonałych nastrojach i w równie świetnej harmonii.

15-19 grudnia - Noszenie przez całą społeczność szkoły kokard biało-czerwonych z okazji 96 rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

02 grudnia - W szkole odbył się turniej streetballa. W rywalizacji stanęło 6 drużyn. Na podium znaleźli się :
                                          
1. Kraszewice
                                         
2.  Mroczeń

3. Brzeziny


zdjęcia

28 listopada - Wycieczka klas I do wrocławskiego Afrykanarium oraz zwiedzanie Jarmarku Bożonarodzeniowego

21 listopada - Wycieczka do kaliskiego kina na film ,, Igrzyska Śmierci ''

20 listopada - Debata uczniów z nauczycielami pt. ,,Prawa ucznia''

18 listopada - Spotkanie z p. Radkiem Kuświkiem z uczniami klas III

07 listopada - W Kraszewicach odbył się XI Bieg Niepodległościowy   w zawodach brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. Najlepsi okazali się :
                                  
Szkoły podstawowe
 
1.Doruchów
    
2. Mąkoszyce

3. Czajków
               
Gimnazja

1. Kobyla Góra
                                 
2. Doruchów
          
3. Kraszewice

Szkoły ponadgimnazjalne


1. ZS nr. 1 Ostrzeszów

2. ZS nr. 1 Ostrzeszów

3. UKS Zjednoczeni
                                                         
zdjęcia
                           

04 listopada - Spotkanie z pisarką p. Jagiełło.

01 listopada - Warta honorowa harcerzy przy Grobie nieznanego Żołnierza oraz Grobie Powstania Styczniowego.

23 października - Lekcja historii online o ,, Żydach Polskich '' dla uczniów klas III

17 października - Spotkanie z pisarzem Krzysztofem Szymeczko

14 października - Otrzęsiny i ślubowanie klas I
zdjęcia

07 października - Wycieczka klas I do planetarium w Potarzycy

05-09 października - Wizyta gości z Belgii i Hiszpanii
W dniu 6 października odbyły się zajęcia otwarte "Ice breakers - zajęcia integracyjne", których uczestnikami była grupa składająca się z uczniów gimnazjum oraz szkół z Hiszpanii i Belgii wraz z towarzyszącymi im nauczycielami. Zajęcia prowadziła nauczycielka języka angielskiego Anna Gatkowska. Ich głównym  celem było zintegrowanie grupy, ułatwienie wzajemnego kontaktu oraz przełamanie lodów i pokonanie nieśmiałości. Ponadto, zajęcia doskonale wspomogły proces przyswajania języka angielskiego oraz przygotowały uczniów do kolejnych zadań przygotowanych w ramach spotkania.
zdjęcia
zdjęcia

01 października - Wycieczka do kina na film ,, Miasto 44 ''

26 września - Apel z okazji 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego

19 września - Obchody 100 rocznicy powstania ZHP na ziemi ostrzeszowskiej

19 września - Sprzątanie świata

17 września - Biskupin - XX Jubileuszowy  Festyn Archeologiczny   ,,Kamień, brąz, żelazo''

17  września - Apel z okazji 75 rocznicy napaści ZSSR na Polskę

14 września - W Poznaniu odbyły się Międzywojewódzkie Zawody Młodzików. Dwóm osobom udało się zająć miejsce na podium.

Elżbieta Karkoszka - III - rzut dyskiem
Aleksandra Skrzypek - III - rzut oszczepem

 04 września - Delegacja harcerek z Ostrzeszowa z okazji obchodów 100 lecia ZHP

03 września - Apel z okazji 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza

01 września - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015


Rozszerzona zawartość newsa